Bionisor - nawozy Astvit, nawozy ekologiczne, ukorzeniacz, mikroelementy

Zakupiłem ASTVIT i zacząłem stosować od lata 2018r. W swoim ogrodzie dokonywałem oprysków drzew owocowych: jabłoni, gruszy, śliw i brzoskwiń oraz krzaki porzeczek, agrestu i róż preparatem Astvit w rozcieńczeniu wodą 1:40. Także roztworem o tym stężeniu opryskałem domowe rośliny doniczkowe, gdzie też je podlewałem.

Z widocznych skutków działania wymieniłbym wygląd liści bez przebarwień o jednolitym kolorze w ciemnych odcieniach zieleni i bez uszkodzeń. Owoce drzew o dobrym wybarwieniu i mam wrażenie, że są mniej zaatakowane przez szkodniki. Na roślinach doniczkowych wyraźnie widać, że nie występują już żadne owady niszczące poprzednio ulistnienie.

Zdecydowana poprawa wzrostu i przyrostów roślin i wielokrotnie zwiększone ukorzenienie. Coś takiego widziałem pracując w Baumschule w Tremmen – Niemcy – gdzie stosowano doglebowe punktowe zasilanie roślin nieznanymi mi nawozami.

Z zaciekawieniem czekam na efekt stosowania w okresie wiosennym 2019, czy – szczególnie krzewy zostaną pozbawione „gryzoni liści” – liszek i innych szkodników.

Janusz Kurowski